Kurugöl Yatırımcısını Bekliyor

Kurugöl Yatırımcısını Bekliyor

Kurugöl Yatırımcısını Bekliyor

Yıllardır Düzce’nin tabiat harikası olmasına rağmen atıl durumda olan Kurugöl, için yatırımcı aranacak.

Düzce Belediyesi’ne tahsis edilen ve Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün özel önem verdiği Kurugöl, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olmaya hazırlanıyor.


Düzce Belediyesi tarafından proje hazırlığının devam ettiği Kurugöl için Tarım ve Orman Bakanlığı’da elini taşın altına koydu.

Alanın eksikleri için yakın zamanda ihale düzenlenecek. Proje aşaması tamamlandıktan sonra Kurugöl için yatırımcı aranacak.

Kaynaşlı’da bulunan Kurugöl Tabiat Parkında 4.87 hektar büyüklüğünde bir göl bulunuyor. Kurugöl için farklı dönemlerde farklı projeler gündeme geldi.


Dönemin Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman Kurugöl Tabiat Parkına tesis yapmak için talip olmuştu. Bir çok kez yapılan görüşme ve yazışmalar sonuçsuz kalınca Kurugöl bu kez Memur Sen sendikasına verilmesi gündeme gelmişti. Sendikanın da bu konuda somut bir adım atmaması sonrasında, Düzce Orman İşletmesi Aksu Orman Şefliği sorumluluğunda bulunan Kurugöl’ün işletme hakkı 5 yıllığına, yıllık 22 bin 600 TL kira bedeli ile 2015 yılında Düzce Belediyesine tahsis edildi.

OTEL YAPIMI İÇİN GİRİŞİMDE BULUNMUŞTU

Dönemin Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Kurugöl’e 3 yıldızlı bir otel yapılması için yatırımcılarla görüşmelerde bulunmuştu. Ancak bu görüşmelerden bir sonuç çıkmadı.

Düzce Belediyesi yeni dönemde alanın hak ettiği değeri bulubilmesi için proje çalışmalarında son aşamaya geldi. Proje bittiğinde Kurugöl için yatırımcı aranacak.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
20.10.2021
00:33

Düzcede burayı alacak çok zengin var yeterki doğru yatırım yapılsın futbol takımları kamp merkezi Arap sermayeli otel doga sporları parkuru sorvavır gibi olabilir

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
Salih kayıkçı
19.10.2021
17:40

Vatandaşın nefes alanı olan bu güzel doğa kimseye verilmesin..yatırımcı aldıktan sonra tamamen gasp ediliyor..vaz geçin yapmayın...hem kimin malını kime veriyorsunuz..topuk yaylasına gidebiliyormusunuz..yanından bile geçiriyorlar..uyanın artık. Halkın malının sahibi sadece tc devletidir..şahıslar ve kurumlar olamaz.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,43
Murat
19.10.2021
15:39

Kurugöle gelecek yatırımcı parayı bulur futbol kamp merkezi yapılır 5 yıldızlı otel kurulursa BJK Gs ts spor yatırımını kurugöle yaparsa Düzce kazanır

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,15
İlyas hızel
19.10.2021
14:21

Son birkaç haftadır kurugöl ün geleceğinin konuşulması gündemde olmasi güzel işlerin ve önemli sorunların haber niteliğidir. Emeğinize sağlık

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
Fikri yılmaz
19.10.2021
14:20

turkiye seyahat acenteleri birliğinin buraya yapacağı yatırım Türsab genel kurulunda bile konuşuldu sonra başkan yüzünden yatırımdan vaz geçildi başkan özlünün buraya özel önem verdiğini kim söylüyor

Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,25
koltuk düşmanı


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.