Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı: Düzce'de Herhangi Bir Yurt Sorunu Yok.

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Düzce TV’de her hafta yayınlanan Mehmet İbrahimoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Gündem programına konuk olarak Düzce’de ki yurt çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Düzce TV ekranlarında her hafta yayınlanan Mehmet İbrahimoğlu ile Gündem programına Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı katıldı. Düzce Üniversitesi öğrencilerine barınma hizmeti veren yurtlarda yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Yazıcı, “ 2019 yılı itibari ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda bir evrim oldu. Bakanlığımıza bağlı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bir de Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü vardı. Bunlar 2019 yılında Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile birleştirildi. En nihayetinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak hem spor faaliyetleri hem öğrenci yurtlarımız hem de gençlik merkezlerimiz bizim bünyemizde. Düzce’de merkezde 9 yurdumuz Akçakoca’da da bir kız bir erkek olmak üzere 10 yurdumuz var. 9 bin 378 öğrenci kapasitemiz var. Okul başlarında yurtlar yetersiz diye bir çalışma vardı. Düzce’de kız erkek yurtlarımızın tamamında öğrencilerimizin ikamet etmeleri ile birlikte bin 100 küsür yatağımız boş. Düzce’de evde kalıyorum. Yurda gelmek istiyorum diyenler olabilir. Biz alıyoruz herhangi bir sorun yok. Yurt dışından gelen öğrencileri alıyoruz. Bu yataklarımıza misafir öğrencilerimizi kabul ediyoruz. Bir sorunumuz yok. Bu yurtlarımızı önemli kılan içerisinde ki öğrencilerimiz. Eksiklerimiz hatalarımız ile elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Yurtlarımızın çalışma prensibinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği veriyoruz. 4 saatlik bir yemek aralığı oluyor yurtlarda. Kahvaltı ve akşam yemeğinde ki çeşitliliğimiz ile açık restorandan bir farkımız yok. Yurtlarımız otel gibi. Adı sadece yurt. Öğrencinin gündelik hayatında olması gereken her şey yurtlarımızda bulunuyor. En fazla odalarımız 4 kişilik. 1, 3 ve 4 olarak devam ediyor. Sabah kahvaltısında ve akşam yemeğinde günlük 19 lira yemek teşviğimiz var. Yurtlarda aylık 400 lira alınıyor ama 480 lira da yemek desteği veriliyor. Piyasa ile kıyaslamak mümkün değil. Akşam yemeğinde 13 lira. Örneğin öğrenci geldi yemeğini aldı 14 lira tuttu. Parmağını okutuyor 1 lira ödüyor. Bu sadece Düzce’de değil Türkiye’nin her yerinde böyle. Bunlar bizim gençlerimiz geleceğimiz. Hayallerimiz ne yapsak onlar için azdır” ifadelerini kullandı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.