Düzce’den Ankara’ya Anlamlı Yolculuk

Düzce’den Ankara’ya Anlamlı Yolculuk

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 10 Kasım’da Düzce Bisikletçiler Kulübü üyeleri Anıtkabir’e kadar pedal basacak. “Ataya Saygı ve Anma Bisiklet Turu” düzenleyen kulüp sporcusu bisikletçiler, Düzce’den bisikletle çıkarak Ankara’ya gidecekler.

10 Kasım Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu gün. Bu önemli günde Düzce Bisikletçiler Kulübü, sporcuları da Atasını unutmadı. Düzce’den bisikletleriyle yola çıkacak olan bisiklet kulübü sporcusu bisikletçiler, Ankara’ya kadar pedal basarak 10 Kasım’da Atanın huzurunda olacaklar.

Düzenlenen tur ile ilgili bilgi veren Düzce Bisikletçiler Kulübü Başkanı Selim Cicu, “2 gün sürecek olan Ataya Saygı Anma Bisiklet turumuzun 1. günü toplamda 161 km yol alacağız.  9 Kasım Cumartesi günü saat 07.00 da Düzce’den 25 kişilik sporcu ekibimiz ile 900 rakımlı Bolu dağını tırmanarak, Bolu’nun Bisikletliler Derneği ile buluşacağız. Beraber, Kızılcıhamam’a doğru 1578 rakımlı Akyarma tırmanışı yaparak 1.  günümüzü 17.00 saat sularında Kızılcıhamam 'da bitireceğiz. Böylece Ataya saygı anma bisiklet turumuzun 2. gününe 10 Kasım pazar sabahı saat 07.00 sularında geriye kalan 81 km'yi, Bolu bisiklet kulübü ile birlikte 60 bisiklet sporcularımızla Anıtkabir'e doğru yola çıkacağız. Bizi uğurlamak isteyenleri 9 Kasım Cumartesi sabahı saat 07.00 de Belediye Meydanına bekleriz” dedi.

Haber: HÜMEYRA DURNA-SELÇUK AKYOL


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.