Düzce'de Doğa Yürüyüşü Yapılack Yerler

Düzce'de Doğa Yürüyüşü Yapılack Yerler

Düzce'de Doğa Yürüyüşü Yapılack Yerler

 Sonbaharın içinde bulunduğumuz şu zamanlarda en güzel günübirlik aktivitelerden birisi, günü birlik yürüyüş, trekingdir. Treking İngilizce bir kelime ve yürüyüş anlamına gelir. Halk arasında kullanımı ise günübirlik doğa yürüyüşü. Yani istediğiniz zaman doğada yapacağınız bir yürüyüşle bunun bir zaman ait olmadığını ifade edebilirsiniz.

Trekking doğa sporlarının en hafif kollarından biridir. Uzun ve yorucu yürüyüş anlamında bir karşılığı vardır. Mesela bir de Hiking vardır. Bu da günübirlik doğa gezisi olarak tanımlanır, trekking’e göre daha hafif ve basittir. Dolayısıyla ikisi karıştırılır çoğunlukla, karıştırılmadan ifade etmekte yarar var.

İlimiz Düzce , orman içi patikaları, dere yatakları ve yaylalarıyla pek çok yürüyüş güzergâhına ev sahipliği yapmaktadır.

Düzce yürüyüş parkurları; Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gümüşova, Gölyaka, Kaynaşlı, Yığılca ve İl Merkezi olarak sekiz farklı bölümde toplanır. Parkurların en büyük özelliği şelale, mağara, yayla ve göllerden oluşan doğal güzellikler, koruma altına alınan özel alanlar, tarih, kültür ve yerel yaşam tarzının aynı atmosfer içinde yaşanması ve görülmesidir.

Yürüyüş parkurlarında; çadır kampı, yürüyüş, olta balıkçılığı, foto-safari vb. etkinlikler gerçekleştirebilirsiniz. İlimiz genelinde 23 yürüyüş parkuru olup toplam parkur uzunluğu 330 km’dir.
Düzce Yürüyüş Parkuru Kitapçığı


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.